Anadolu Efes, ‘Danışma Birlikte Güzel’ adında bir hareket başlattı. COVID-19 ‘dan etkilenen yeme içme ve eğlence sektörü çalışanlarının yanında olmak için Anadolu Efes, 1 Milyon TL kaynak ayırdı ve Ahbap Derneği ile “Dayanışma Birlikte Güzel”i başlattı.

Yeme içme ve eğlence sektöründe binlerce işletme, koronavirüs nedeniyle kepenk kapatmak zorunda kaldığı için yıllardır bu sektöre emek veren garson, komi, aşçı, barmen gibi binlerce çalışanın bu zorlu döneminde yanında olmak için harekete geçti.

‘Alışveriş KartlarıAhbap Derneği

Türkiye’nin yardımsever ve iyiliksevere derneklerinden Ahbap ile birlikte, etkilenen sektör çalışanlarına, ailelerinin de temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için alışveriş kartları ulaştıracağını duyurdu.

Bugünlerin birbirimize kenetlenerek, en kısa sürede atlatmayı ve tüm paydaşlarıyla sağlıklı günlerde buluşmayı diledi. Bu kapsamda detaylı bilgi ve başvuru için Ahbap web sitesini (ahbap.org) ve Anadolu Efes sosyal medya hesaplarını takip etmeye çağırdı.

Koronavirüs sebebiyle hizmete ara veren yeme-içme ve eğlence sektörü çalışanlarına yönelik alışveriş kartı başvurularını ahbap.org/yardim üzerinden #DayanışmaBirlikteGüzel başladığını duyurdu.

Anadolu Efes, ‘Dayanışma Birlikte Güzel’ kampanyasıyla yeme-içme ve eğlence sektöründeki 5 bin çalışanına desteğe ek olarak;

Çalışanlarının da katkılarıyla şimdi bu sayıyı 5 binden yaklaşık 7 bine çıkarmıştır.

Böylelikle ilan edilen başvuru kriterlerine uyan herkesin yanında olduğunu duyurmuştur. Bu bağlamda alışveriş kartlarının yola çıkmaya başladığını paylaşmaktan mutluluk duyduklarını belirtmişlerdir.

Buradan diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz.!