Apple ikinci nesil olan iPhone SE’nin tanıtımını yaptı. İkinci nesil iPhone SE, 4.7 inç Retina HD ekran ve Touch ID ile sunuldu. Baştan sona yeniden tasarlanan kompakt tasarımlı iPhone SE, Apple’ın uygun fiyatlı modeli olarak karşıma çıkmakta.
Yeni iPhone SE, bir akıllı telefondaki en hızlı çip olan Apple tasarımı A13 Bionic’ten güç alıyor. Bir iPhone’daki en iyi tek kamera sistemine sahip olan iPhone SE, Portre modunda olduğu gibi, fotoğrafçılığın tüm alanlarında da avantajlarından yararlanma imkanı sunuyor. Ayrıca, toza ve suya dayanıklı tasarımıyla hava koşullarına da karşı koyabiliyor.
iPhone SE 2
399 ABD Doları

Siyah, beyaz ve (PRODUCT)RED olmak üzere üç göz alıcı renk seçeneğiyle sunulan iPhone SE için 17 Nisan Cuma gününden itibaren 399 ABD Doları’ndan başlayan fiyatlarla ön sipariş verilebilecek.

iPhone SE’nin ilk modeli Apple model telefon seven ve özellikle düşük bütçeli tercih edenler tarafından; küçük boyut, yüksek performans ve uygun fiyattan oluşan kombinasyonu sayesinde birçok tüketici tarafından çok beğenilmişti.

Buradan yolan çıkan Apple, ikinci nesil yeni iPhone SE’de, şimdiye kadarki en iyi tek kamera sisteminin olması ve bir önceki modeline göre her açıdan daha da gelişmiş bir aygıt sunarken uygun fiyatlı olmayı da sürdürdüğünü belirtiyor.

İkinci nesil iPhone SE, en iyi performansa sahip olan A13 Bionic çip sayesinde uzun bir pil ömrü sunuyor, Portre modu ve Akıllı HDR ile göz alıcı fotoğraflar çekiyor, stereo ses sistemiyle videolar kaydediyor, oyunlar ve internette hızla gezinmek için ideal ve müşterilerinin beklentileri doğrultusunda, sektörün en iyisi olan güvenlik özelliklerinin aynılarını içerdiğini söylüyor.

iPhone SE 2
1 metre derinlikte suya dayanıklı

Uzay endüstrisi standartlarında alüminyuma ve ön yüzeyi tamamen siyah, dayanıklı cam tasarımına sahip iPhone SE, siyah, beyaz ve (PRODUCT)RED renk seçenekleriyle, cam arka yüzeyin orta kısmında klasik olarak Apple logosu yer alıyor.

Hassas tonlara ve opak bir görünüme sahip olması için yedi katmanlı renklendirme işleminden geçen cam arka yüzey, renk uyumlu alüminyum şeritle birlikte zengin bir renk derinliği sunuyor.

30 dakika boyunca maksimum 1 metre derinlikte suya dayanıklılık için IP67 derecesine sahip olan iPhone SE, suya ve toza dayanıklı bir tasarıma sahip.

iPhone SE 2
Retina HD Ekran

True Tone özelliğine sahip 4.7 inç Retina HD ekran, beyaz dengesini ortam ışığına uyacak şekilde ayarlayarak daha doğal, kağıt benzeri bir görüntüleme deneyimi yaşatıyor.

Canlı ve geniş renk yelpazesine sahip Retina HD ekran, yüksek renk doğruluğunun yanı sıra Dolby Vision ve HDR10 video oynatma desteği de sunuyor. iPhone SE; Live Photo animasyonları, mesajları önizleme ve uygulamaları düzenleme gibi Hızlı Eylemler ve bağlamsal menüler için Haptic Touch özelliğinden yararlanıyor.

Ana ekran düğmesi safir kristalden!

iPhone SE’nin  ana ekran düğmesi, dayanıklı olması ve sensörü koruması için safir kristalden oluşturulmasının yanı sıra;

Touch ID’yi kullanırken kullanıcının parmak izini algılaması için de çelik bir halka kullanılarak tasarlandığı belirtiliyor.

iPhone SE’nin kilidini açmak için parola girmeye kolay, gizli ve güvenli bir alternatif sunan Touch ID’yi kullanarak;

iCloud Anahtar Zinciri’ndeki parolaları doldurmak, uygulamalara giriş yapmak ve App Store alışverişlerini onaylamak da mümkün oluyor.