Türkiye’nin en sevilen ve en çok tercih edilen cips markası Doritos, yeni “Logo Yok” iletişimi ile cesur bir kampanyaya imza atıyor.

Doritos 3 ay boyunca markasını ve logosunu tüm iletişimlerinden kaldırıyor. Türkiye’de bu boyutta ilk kez gerçekleştirilen kampanyanın büyük ses getirmesi bekleniyor.

Dünyanın önde gelen yiyecek ve içecek şirketlerinden PepsiCo’nun yiyecek grubu markaları arasında yer alan Do­ritos,

Türkiye’nin en sevilen ve en çok tercih edilen cipsi olarak öne çıkıyor.

Özellikle hedef kitlesi olan gençler, Doritos’u ikonik üçgen şekli, paketlerinin renkleri ve farklı tatlarıyla ayrıştırdıklarını dile getiriyor.

Doritos da tüketiciler nezdindeki bu yüksek bilinirliğinden yola çıkarak 3 ay süreyle reklam filmi de dahil olmak üzere tüm iletişim faaliyetlerinden marka adını ve logosunu kaldırıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan PepsiCo Türkiye Yiyecek Kategorisi Pazarlama Direktörü Osman Dilber

“Doritos ile yıllardır iletişimimizde gençleri cesarete davet edi­yoruz, şimdi de biz “Cesaretse Dibine Kadar” diyerek bu kampanya ile oldukça cesur bir adım atıyor ve üç ay boyunca iletişimimizde logomuzu kaldırarak mar­kasız iletişim yapıyoruz.

Yaptığımız reklam testinde de gördük ki logo ve marka bulunmayan reklamımızı izle­yenlerin 95%’i reklamın Doritos’a ait olduğunu söyledi. Dolayısıyla reklamlarımızda logomuz görünmese bile hedef kitlemizin Doritos’u tanıyacağına eminiz” dedi.

Buradan diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz.!

PepsiCo Hakkında 

PepsiCo ürünleri, dünyanın dört bir yanındaki 200’den fazla ülke ve bölgede, tüketicilerimiz tarafından günde bir milyar kez, beğeniyle tüketiliyor.

PepsiCo; Frito Lay, Gatorade, Pepsi Cola, Quaker ve Tropicana şirketlerinin sunduğu yiyecek ve içecek portföyü ile 2019 yılında 67 milyar doların üzerinde net gelir elde etti.

PepsiCo’nun geniş yiyecek ve içecek ürün portföyü, her biri yıllık 1 milyar doları aşan perakende satışına sahip 23 ayrı markanın dâhil olduğu yüzlerce yiyecek ve içecek ürününü kapsıyor.

PepsiCo’nun Fayda Gözeterek Kazanmak vizyonunun kalbinde, Yiyecek ve İçecek Sektöründe Dünya Lideri Olmak yer alıyor. “Fayda Gözeterek Kazanmak”, piyasada sürdürülebilir şekilde kazanma ve bu faydayı şirketimizin tüm alanlarına dâhil etme tutkumuzu yansıtıyor. Daha fazla bilgi için, adresini ziyaret edin.