MySizeID™, Penti’nin online alışverişteki iade oranını yaklaşık olarak %50 oranında düşürmeyi hedefliyor.

Penti ve MySize iş birliği, dünyada iç giyim kategorisinde dijital ölçüm teknolojisini kullanan ilk ortaklık olma özelliğini taşıyor.

Akıllı telefonlar için ölçüm çözümlerinin yaratıcısı ve geliştiricisi olan My Size ve Türkiye’nin iç giyim devi Penti güçlerini birleştiriyor. My Size ve Penti, iç giyim kategorisinde Akıllı Ölçüm Teknolojisi kullanan ilk global ortaklığa imza atıyor. MySizeID™ iş birliği, Penti’nin online alışverişteki iade oranını yaklaşık %50 oranında düşürmeyi hedefliyor.

MySizeID uygulaması, müşterilere tercih ettiği markadan seçtiği kıyafetler için kişinin gerçek ölçülerine göre doğru bedeni belirleyen eşsiz bir çözüm getiriyor.  MySize’ın yenilikçi teknolojisi, müşterilerine akıllı telefonlarından kendi ölçülerini birebir belirleyip seçtikleri markadaki ürün için doğru bedeni bulma rahatlığı sunuyor.

MySizeID, içinde bulunduğumuz pandemi dönemi için tüketicilere evlerinden çıkmalarına gerek kalmadan kendi bedenlerine en uygun ve en doğru ölçüdeki ürünleri online alışverişle satın almalarına da imkan sağlıyor. Tüketicilerinin, çalışanlarının ve iş ortaklarının güven ve sağlığını öncelik olarak belirleyen Tükiye’nin lider iç giyim markası Penti, intetnet sitesinde kullanılmaya başlayan uygulamayı önümüzdeki dönemde fiziksel mağazalarında da kullanıma açacak. Penti mağazalarını ziyaret eden tüketiciler, bu uygulama sayesinde mağazalarda sıfır temasla kendi telefonlarıyla beden ölçümlerini yapabilecek ve uzun kabin kuyrukları beklemeden alışverişlerini en hijyenik şekilde ve en kısa sürede tamamlayabilecekler.

Penti Giyim CEO’su Mert Karaibrahimoğlu konuyla ilgili olarak;
  • “İnovatif ürünler Penti’nin olmazsa olmazı. Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin ilk giyilebilir teknoloji sutyeni MybraTouch’ı ürettik.
  • Sağlığına önem veren ve bedenini uykuda dahi olsa dinlemek isteyen kadınlar için tasarladığımız MybraTouch oldukça dikkat çekti.
  • Şimdi ise müşterilerimiz MySizeID’nin uygulamasını indirerek kolayca güncel sutyen ölçülerini belirleyebilecek ve akıllı telefonlarını kullanarak bu ölçüm teknolojisini farklı ürünlerde de kullanarak Penti.com ‘da kendilerine en uygun ürünü satın alabilecek.” ifadesini kullandı.
MySizeID uygulamasının aynı zamanda maliyet avantajları sağladığına dikkat çeken Karaibrahimoğlu ekliyor;
  • “Tekstil sektöründe online alışverişlerde ürünlerin denenmeden alınmasının bir sonucu olarak, bugün dünyada %30, Türkiye’de ise %20’ler seviyesinde yüksek oranda seyreden iadeler var.
  • Bu da şirketlere büyük ölçüde ek ve gereksiz maliyetler yüklüyor.
  • MySizeID uygulaması online alışverişlerde iadeleri yaklaşık %50 oranında aşağıya çekiyor.”
MySize CEO’su Ronen Luzon Penti iş birliği ile ilgili olarak;
  • “Penti müşterilerine her zaman yaratıcı çözümler sunan bir marka.
  • MySizeID ile kadınlara daha kişisel deneyimler sunmaktan çok memnunuz.
  • Penti sadece müşteriye mükemmel beden ölçüsünü bulma konusundaki güveni vermekle kalmıyor aynı zamanda ürünlerin geri iadelerini düşürüp, çevresel atık oluşumunu da azaltıyor.” diyor.
Penti Hakkında:
Türkiye’nin iç giyim devi Penti, tüm Türk kadınları tarafından tercih edilen, beğenilen ve arzu edilen lider marka olarak konumlanmaktadır. Var olduğu iç giyim, çorap giyim, plaj giyim ve ev giyim kategorilerini domine eden ve lider pozisyonu ile pazara yön veren Penti, marka sağlığı araştırması U&A’ye göre Türkiye’de %99,8 marka bilinirliğe sahiptir.
Ayrıca, çorap kategorisinde % 63, iç giyim kategorisinde% 39, ev giyim kategorisinde % 33 ve plaj giyim kategorisinde sahip olduğu % 32 bilinirlik ile bu kategorilerdeki gücünü arttırmaya devam etmektedir.
Penti’nin marka gücü; köklü marka geçmişi, ,marka bilinirliği, ürün ve hizmet kalitesi ile birlikte güvenilirliğine dayanmaktadır. Trendy, genç, yenilikçi, ulaşılabilir ve ilham veren marka değerleri ile Penti, Türk kadınları tarafından ‘hep benimle’ dedikleri en yakın dost, en iyi arkadaş olarak tanımlanmaktadır.
Omnichannel yaklaşımı ile tüketiciye temas ettiği her noktada aynı deneyimi yaşatmayı hedefleyen Penti, dünyanın dört bir yanında yer alan yüzlerce mağazası ve online satış ağı ile tüketicisine benzersiz bir alışveriş deneyimi sunarken müşteri memnuniyetini de arttırmaktadır.
İç pazardaki güçlü konumunun yanı sıra global olarak da iddialı büyümesini sürdüren Penti, 2020 yılı sonunda ulaşacağı 600’ün üzerinde mağaza sayısı ve online satış sitesi ağı başarısını ülke sınırlarını dışına iddialı biçimde taşımaya devam edecektir.
Türkiye’de pazar lideri olmanın yanında Avrupa, Ortadoğu ve Balkanlar’ı kapsayan bölgede hızla büyüyen Penti, hemen hemen tüm çevre ülkelerde pazar lideri olarak başarısını sürdürürken yine bu bölgelerdeki bilinirliği ve marka gücünü global pazara taşımayı hedeflemektedir.
My Size Hakkında:
My Size tekstil, e-ticaret, DIY ve lojistik endüstrilerine yönelik sofistike algoritmalara ve en son teknolojiye dayanan benzersiz uygulamalarla bir ölçüm teknolojisi geliştirdi. Bu tescilli ölçüm teknolojisi, ölçümleri çeşitli yeni yollarla hesaplayabilen ve kaydedebilen çeşitli algoritmalar tarafından yönlendirilmektedir. Hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen web sitemizi ziyaret edin:
MySizeID’in perakende sektörü için nasıl tam bir boyutlandırma çözümü sağladığını görmek için;
Online mağazanız için MySizeID çözümünün bir aylık ücretsiz deneme sürümüne buradan kaydolun. 
İOS için MySizeID’i indirmek için lütfen buraya tıklayın. 
Android için MySizeID’i indirmek için lütfen buraya tıklayın.

Buradan diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz.!