Penti, Çocukların renkli dünyasının bir parçası olan Penti Young, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü yılını karnavala çeviriyor! ‘BU COŞKU EVE SIĞMAZ!’ diyerek tam bir hafta süreyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayacak olan marka, çocukların bayram mutluluğuna eşlik edecek.

Penti Instagram hesabında başlayan kutlamalar, dolu dolu bir program ile 23 Nisan’ın son saatlerine kadar sürecek.

Bu karnavalda yok yok!

Penti Young ile tüm çocuklar 23 Nisan challenge’ına davetli! 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü yılına özel resimlerini evlerinin camlarına taşımaya davet edecek olan Penti Young, bu özel resimler ile bir online sergiye de imza atacak. Canlı yayınlar ile günün belirli saatlerinde çocuklara onlarca etkinlik sunacak olan Penti Young, Ezo Sunal’ın seçtiği bayram şarkıları ile çocukların bayram coşkusuna eşlik edecek. Marka 23 Nisan karnavalında ayrıca; masallar oyunlaşacak, eğlenceli ev deneyleri denenecek, patates baskılar ve çoraplardan kuklalar yapılacak, çeşit çeşit ev etkinlikleri önerileri sunulacak.

Pandemi döneminde çocuklar ne hissediyor?

Penti Young, ailelere de özel bir program sunuyor. ‘Evde kal’dığımız pandemi günlerinde çocukların psikolojisini daha yakından takip etmek ve neler hissettiklerini anlamak adına ailelere seslenecek olan marka,  canlı yayınlarında pedagog ağırlayarak bu özel dönemde onlarında yanında olmaya, #hepbirlikte mesajının altını çizmeye devam edecek.

Buradan diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz.!

Marka Hakkında
Markamızın öyküsü 1950 yılında Mois ve Yasef Kariyo kardeşler tarafından kurulan iki ayrı şirket ile başladı. Ülkemizde sanayileşmenin sınırlı olduğu bu dönemde, iki girişimci kardeşin güçlerini tek çatı altında birleştirmesi hepimiz için önemli bir dönüm noktası oldu.
1970 yılında Öğretmen Çorap adını alan markamız, bir yıl sonra İstanbul Bayrampaşa’da kurulan ilk üretim tesisimizle birlikte gelişmeye devam etti.
Marka ismimizin Öğretmen Çorap olarak değiştirilmesi ise, o dönemde Türkiye’de ince kadın çorabını genellikle öğretmenlerin tercih etmesine dayanıyordu. 1980’li yıllara geldiğimizde ailenin ikinci kuşak temsilcisi Sami Kariyo, markamızın kaptan köşküne geçti. Şehirli kadının ihtiyaçlarına da odaklanan markamız renk, desen, çeşit ve kaliteye önem veren üretim anlayışını daha da pekiştirdi. Böylelikle bir yandan pazardaki konumumuzu sağlamlaştırırken, diğer yandan da 1984 yılında markalaşma sürecinin son aşamasına gelmiş olduk ve Penti ismini aldık.
-1991 Lyca’yı ilk defa başaralı bir şekilde ince kadın çorabında kullanarak “Fit15” Külotlu çorap ile pazarda devrim yarattık.
Geçen yıllar içerisinde ince kadın çorabına; çocuk çorabı, erkek çorabı, ev giyimi, iç giyim, bikini, mayo, plaj giyimi de ekleyerek, üretim ve perakende alanındaki faaliyetlerimizi sürdürmeye ve büyümeye devam ettik. Bu büyümeye üretim tesislerimiz cevap vermemeye başlayınca, 1994 yılında Çorlu’daki Öğretmen Çorap Fabrikası’nı kurduk. Bu fabrikayı en son teknolojiyle donattık. Uluslararası standartlarda üretim yapabilen bu tesiste, bugün yılda 86 milyon çift çorap üretiyoruz.     
-1995 Kadınları ince gösteren ilk fonksiyonel çorabı ürettik.
-1999 Penti mağazalar zincirinin ilkini İstanbul’da açtık.
Ayrıca, 1999 yılından beri, kurduğumuz mağaza zincirimizde Penti markalı ürünlerimizi satıyoruz. Kadınlar bizi seviyor. Yapılan araştırmalara göre, yüzde 99.6 marka bilinirliği ve yüzde 78 marka sadakati ile Türkiye’nin kendi alanında en tanınan ve en sevilen kadın markası olma özelliğini koruyoruz.
-2006 Türkiye’nin ilk 1000 büyük sanayi kuruluşu arasında yer aldık.
Türkiye’de 60 ilde 300’den fazla, yurt dışında ise 29 farklı ülkede, 106 mağazamız var. Her geçen gün bu sayıyı artıyoruz. İngiltere, İtalya ve Çin’de satış ofislerimiz bulunmakta. Başta Balkan ülkeleri olmak üzere Amerika’dan Suudi Arabistan’a, İngiltere’den Moğolistan’a dünyanın birçok yerinde, her milletten insana Penti giydiriyoruz. Bunu da Avrupa’nın en büyük ilk 3 üretici firmasından biri olarak yapıyoruz. Aynı zamanda dünyaca ünlü birçok markanın da üreticisiyiz
– 2006 Çorap sektöründe ilk kez ünlü kişileri reklamlarımızda marka yüzü olarak kullanmaya başladık.
-2007 İnternet mağazamızı açtık. (penti.com)
-2009 Türkiye’nin ikinci 500 büyük kuruluşu arasında 106.olarak yerimizi aldık.
-2011 Kadınlara yönelik sosyal sorumluluk projelerimizle ödüllendirildik. 
Bütün bu başarılarımız ve gelişme hızımız yabancı yatırımcıların da dikkatini çekti.  2012 yılında, dünyanın en büyük yatırım fonlarından Carlyle Group ile yaptığımız ortaklık, global bir Türk markası yaratma hedefimizi daha da perçinledi.
-2013 Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu arasında yer aldık.
-2013 logomuzu ve kurumsal rengimizi yeniledik.
-2014 TURQUALITY belgesini kazanarak Türkiye’den sonra yurt dışında da tanıtım ve markalaşma yolunda önemli bir adım attık.
-2015 Saha ve yönetim modellerini birleştirdik. Verimliliği arttırmak için Özel Üretim Yönetim Sistemi (Toplam Üretken Yönetim) geliştirdik.
-2016 Toplam üretken yönetim sistemi ile Inovalig ödülü aldık.
-Mağaza ile müşteriler arasında direkt hat kurabilmek için 3C ve I-COM uygulayarak sistem mimarisi geliştirdik.
– Dijitalleşme sürecini geliştirdik. E- ticaret en iyi mağaza haline geldi, sosyal medya hesaplarında büyüme oldu.)
-Doğrudan pazarlama ve Felis tarafından en iyi teknoloji kullanımı alanında ödüllendirildik.
Şimdi hedefimiz, açık ara lideri olduğumuz çorap pazarındaki konumumuzu daha da güçlendirmek ve liderliğimizi çorabın yanı sıra iç giyim ve mayo perakendeciliğinde de sürdürmek. Türkiye’den çıkan global bir marka olmak ve Türkiye’de olduğu gibi yurtdışında da kadınların “lovebrand”i olmak.