SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MAVİ IŞIKLA DESTEK #LIGHTITBLUE

#LightItBlue, koronavirüs ile mücadelede hayatları pahasına çalışmalarını sürdüren sağlık çalışanları için Amerika’daki şehirlerde #LightItBlue hareketi başladı. Koronavirüs salgını sırasında sağlıklarını riske atan sağlık çalışanlarını onurlandırmak ve desteklemek için binalar mavi ışıkla aydınlatıldı.

#LightItBlue, koronavirüs salgınıyla mücadelede bildiğiniz gibi ülkemizde de birçok çalışma yapılmakta ve sağlık çalışanlarıyla birlikte görev alan her gruptan çalışana destekler devam etmektedir. Ülkemizde de bu destekler arasından sembolleşen ve Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca tarafından başlatılan ‘Sağlık Çalışanlarını Alkışlıyoruz’ hareketi sembol olmuştur.

#LigtItBlue Akımı

İşte ‘Sağlık Çalışanlarını Alkışlıyoruz’ hareketi gibi Amerika’da da sembolleşen bir akım başlatılmıştır. #LigtItBlue akımı ile tüm binalar sağlık çalışanlarına destek vermek ve onları onurlandırmak için Mavi Renk ile aydınlatılmıştır. Azalan ay, 8 Nisan 2020, Kansas City, Missouri şehir merkezinde sağlık çalışanlarını desteklemek için mavi renkte yanan bir binanın arkasında yükselmiş, şehire adete evde kalmalarını ve herkes için başkalarından uzak durmalarını istemektedir..

Seattle Space Needle ve manzarasında, Washington’daki koronavirüs salgını sırasında sağlık işçilerini desteklemek ve onurlandırmak için mavi renge bürünmüştür.

Empire State Binası, New York’taki #LightItBlue Sağlık Çalışanları hareketinin bir parçası olarak mavi renkte aydınlatılmaktadır. Ülke genelindeki gökdelenler ve binalar, koronavirüs salgınına tedavi sağlayan sağlık çalışanları ve ilk müdahale ekiplerine destek göstermek için mavi ışıkla sergilenmektedir.

Coit Tower, San Francisco, California’da mavi renkte yanıyor. Ülke genelindeki binalar ve binalar, koronavirüs salgınının ön hatlarında sağlık çalışanları ve ilk müdahale ekiplerine destek göstermek için mavi ışıklar sergiliyor.

Pittsburgh Steelers’a ev sahipliği yapan Heinz Field, Pittsburgh’da koronavirüse karşı savaşın ön cephesinde yer alan sağlık çalışanlarını onurlandırmak için mavi renkte yanmaktadır.

Minneapolis, Minnesota’da koronavirüs salgınıyla mücadele eden sağlık çalışanlarını onurlandırmak için Lowry Avenue Köprüsü mavi renkte aydınlatılmıştır.
Knott’un Berry Çiftliği, 9 Nisan 2020’de Buena Park, Kaliforniya’da bulunan koronavirüs salgını sırasında cephe görevlilerini onurlandırmak ve desteklemek için mavi ışıklarla aydınlatılıyor.
Prudential binası Chicago, Illinois’de mavi renkte yanmaktadır. Ülke genelindeki gökdelenler ve binalar, koronavirüs salgınının ön hatlarında yer alan sağlık çalışanları ve ilk müdahale ekiplerine destek göstermek için #LightItBlue hareketine destek vermektedir.
Los Angeles Belediye Binası, Los Angeles, California’daki sağlık çalışanları için #LightItBlue hareketinin bir parçası olarak mavi ışıkla aydınlatılıyor.
Los Angeles’taki Staples Center, mavi ışıklarla aydınlatılıyor.
New York’taki Kosciuszko Köprüsü, koronavirus pandemi sırasında görev alan sağlık çalışanları için #LightItBlue‘nun bir parçası olarak mavi renkte aydınlatılıyor.

Kansas City Union İstasyonu  Missouri’de mavi ışıklarla aydınlatıldı. Ülke genelindeki gökdelenler ve binalar, koronavirüs salgınının ön hatlarında sağlık çalışanları ve ilk müdahale ekiplerine destek göstermek için mavi ışık aydınlatmalarına devam ediyor.

Chicago, Illinois şehir merkezinde #LightItBlue hareketine destek vererek mavi ışıkla aydınlatılmaktadır.

New YorkTimes Meydanı’ndaki reklam panoları ve tiyatro bölgesi #LightItBlue hareketine desteğini hem mavi ışık hem de teşekkür mesajlarıyla gösteriyor. 

Atlanta, Georgia’da Mercedes-Benz Stadyumu mavi renkte aydınlatılmaktadır.
Pier 17 ve Dünya Ticaret Merkezi, New York’ta #LightItBlue hareketine destek veriyor.
Boston Belediye Binası Boston, Massachusetts’te
Madison Square, New York
Omni Dallas Hotel, Dallas Texas’ta, ufuk çizgisinde “Light It Blue” mesajını taşıyor. Ülke genelindeki gökdelenler ve binalar, koronavrüs salgınında ön hatlarında yer alan sağlık çalışanlarına ve ilk müdahale ekiplerine destek göstermek için mavi ışıkla aydınlatılıyor.

Buradan diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz.!